kolory8

DLACZEGO NIE… TEATR AKTORA NIEWIDOMEGO

 


Krzysztof Bartosz na widowni

-Największym problemem było przełamanie mojego własnego wewnętrznego oporu, bo nie wydawało mi się możliwe, by osoba niewidoma mogła być aktorem na scenie. To kolejna abstrakcja.

Ale ktoś mądry powiedział: Droga powstaje, gdy idziesz. Nowe drogi wyznaczamy idąc. Pod koniec 2005 roku przeżyłem moją pierwszą premierę „Dzikie łabędzie” wg Hansa Christiana Andersena w reżyserii Janusza Szydłowskiego. (KB aktor)

proba generalna Artur Dziurman z zespołem

Artur Dziurman z zespołem podczas próby


 

5 myśli nt. „DLACZEGO NIE… TEATR AKTORA NIEWIDOMEGO”

 1. Moim zdaniem, osoby niewidome nie wierzą w swoje możliwości a posiadają ogromne zasoby i wrażliwość, dzięki którym mogą przełamywać bariery. W żaden sposób nie powinny być dyskryminowane a wręcz wspierane w swoich działaniach. Myślę, że to bardzo fajny pomysł.

 2. Moim zdaniem osoby niewidome mają większą wrażliwość i więcej do powiedzenia poprzez sztukę. Nie dyskryminujmy ich dajmy im możliwości a tym samym prawo głosu. Podoba mi się idea powstania teatru dla takich ludzi. Wspieram ideę i trzymam kciuki za ten projekt.

 3. Osoby niewidome powinny mieć takie same szanse na rozwój swoich możliwości, co osoby widzące i nie powinno się ich w tej kwestii dyskryminować. Dlatego uważam, że pomysł jest świetny. Jednocześnie będzie to wspaniałe doświadczenie dla osób widzących, podobnie jak ma to na celu niewidzialna wystawa, bo możemy doświadczyć czegoś niezwykłego.
  Tak 3mać!

 4. First off I ѡɑnt to sɑy fɑntɑstic Ьlog! I hɑd ɑ quick question thɑt I’d like
  to ɑsk if you do not mind. I ѡɑs curious to find out hoѡ you center yourself ɑnd cleɑr your thoughts prior
  to ѡriting. I hɑve hɑd ɑ hɑrd time cleɑring my thoughts
  in getting my thoughts out there. I truly do tɑke pleɑsure in ѡriting Ьut it
  just seems like the first 10 to 15 minutes ɑre usuɑlly ѡɑsted just trying to figure out hoѡ to Ьegin. ɑny suggestions or tips?
  Thɑnks!. MɑyЬe tɦis reɑlly is my oѡn first inqսire into yoսr
  site, Ьy ɑccident Noѡ i ɑm seɑrcɦing for mɑteriɑl „DLACZEGO NIE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *