STOWARZYSZENIE PI-STACJA

about us
info in english

Projekt edukacyjny "A niech mnie trąba"

f t

KWIECIEŃ 09-04-2013 zdjecie

PROJEKT ARTYSTYCZNO-EDUKACYJNY "A niech mnie trąba"


Scenariusz: Katarzyna Bogucka

Muzyka: Wacek Węgrzyn, Wojciech Żmuda

Układy choreograficzne do teledysku: Joanna Wroczyńska

Ilustracje: Monika Krzyżanowska


Za górami, za lasami, za... Wcale nie za górami tylko za miastem i wcale nie za lasem tylko niecałe 2 tysiące machnięć skrzydłami do lasu… żyje sobie Błękitek.

„A niech mnie trąba” to bajka dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Akcja rozgrywa się w świecie motyli, opowiada o młodzieńczym buncie i przyjaźni. Główny bohater – Błękitek samowolnie opuszcza dom, aby udać się do tajemniczego wiśniowego sadu. Na swej drodze spotyka wiele niespodzianek. Jego podróż jest bardzo kształcąca i zarazem niebezpieczna. Jednak jak to w bajkach bywa i nasza opowieść prowadzi do optymistycznego zakończenia.

Oprócz głównego bohatera w słuchowisku występują inne barwne i zwariowane postacie. Grupa twórców, których reprezentują motyle: Satyryk, Muzyk, Tancerz, Poetinka, wrony, mrówki, żaba i pająk. Nie zabraknie również ciemnego charakteru – motyla o imieniu Czarny.

W „A niech mnie trąba” występują dwa przeplatające się wątki. Wątek przygód Błękitka z Czarnym podczas podróży do sadu oraz wątek sporu o wyższość jednego rodzaju sztuki nad innym.
Nasi bohaterowie odnajdują odpowiedzi na pytania: jak pokonać strach, jak wytrzymać ból, jak powiedzieć „nie”, jak przyznać się do popełnionego błędu, co to jest lojalność i przyjaźń.