STOWARZYSZENIE PI-STACJA

about us
info in english

fot. Arkadiusz Kowalczyk

Plakat spektaklu Laoshu

Stowarzyszenie PI-stacja prezentuje

„Laoshu, czyli miłość w apartamentowcu”

Dwoje ludzi na życiowym zakręcie. Ciepła, okraszona humorem, historia małżeństwa, które w swoim nowym, naszpikowanym elektroniką apartamencie w dniu parapetówy zastaje nieproszonego gościa.

– Laoshu – zwraca się do niego gospodyni.
– Kim jest nieproszony gość i co oznacza jego wizyta?

„Laoshu, czyli miłość w apartamentowcu”

scenariusz: Katarzyna Bogucka & Artur Radźko
reżyseria: Katarzyna Bogucka
występują: Patrycja Zywert, Grzegorz Szypka
głos: Kamila Kacprzyk, Aleksander Bogucki
muzyka: Wojciech Żmuda
aranżacja piosenek: Rafał Kulczycki
scenografia: Emilia Piątek
grafiki: Ewa Bożyk
animacja: Marek Stor, Aleksander Bogucki


Przy projekcie uczestniczyli wszyscy członkowie Stowarzyszenia i jego przyjaciele.


NOTKI O AKTORACH

Patrycja Zywert

aktorka, wokalistka jazzowa, pedagog, od ponad 15 lat na scenach teatrów i estrad w Polsce i zagranicą. Można było ją zobaczyć w przedstawieniach teatralnych i musicalach takich jak: Siostrunie, Korporacja, Carmen Latina, Przedostatnia instancja, Pokojówki, Pinokio, Tajemniczy ogród, Hiob, Alicja w krainie czarów, Pamiętnik narkomanki czy w jej najukochańszym "Skrzypku na dachu", gdzie wciela się w postać jednej z córek Tewiego Mleczarza - Hudel i demonicznej zmarłej żony Lejzora Wolfa - Frumy Sahry i wiele innych.

Grzegorz Szypka

aktor, pedagog, swoją karierę teatralną rozpoczął ubarwiając świat przy pomocy lalek. Kochany przez dzieci, doceniany przez zazdrosnych dorosłych. Od dziesięciu lat w teatralnej podróży po Polsce, gdzie gra prezentując swój talent komediowy, dramatyczny i kabaretowy. Wcielał się w postaci w takich spektaklach jak np: Alicja w krainie czarów, Belfer, Skrzypek na dachu, Król umiera czyli ceremonia, Ferdydurke, 7 lakcji dla zmarłych, Kurka wodna, Kamienie na szaniec itd.


Przedstawienie powstało z myślą o wsparciu tych, którzy doświadczyli straty bliskich i przyjaciół. Grupa artystów, profesjonalistów i amatorów, zebrała się, aby pogadać i tak powstał projekt sztuki teatralnej w nieco zaskakującej dla problemu formule – komedii romantycznej z domieszką dramatu.

Prezentując „Laoshu, czyli miłość w  apartamentowcu” chcemy zwrócić uwagę na tak ważny w naszym życiu aspekt, jak wybór priorytetów i docenienie wartości życia swojego i tych, którzy nas otaczają.


„Szczęśliwe życie to nie pełen zadowolenia błogostan. Nie brak w nim tragedii, wyzwań, nieszczęścia, porażek i żalu. Różnica polega na tym, jak sobie z nim radzimy.”

Richard Reeves


„Gdy zamykają się dla nas jedne drzwi do szczęścia, drugie się otwierają, ale często tak długo wpatrujemy się w te zamknięte, że nie dostrzegamy tych, które przed nami otwarto.”

Helen Keller


„Kiedy nasz świat się rozpada i nagle stajemy w obliczu niewiadomego, jest to moment próby. Należy wówczas zatrzymać się, nie usiłując niczego definiować.”

Pema Cziedryn